Andrzejki w Katowicach

Andrzejki to fantastyczny wieczór podczas którego pozwalamy na chwilę uwierzyć w moc wróżb i magii. Od wielu lat obchodzony tradycyjnie w naszym kraju w grupie najbliższej rodziny i przyjaciół, może być również świetnym sposobem na integrację w gronie pracowników. 

Noce Andrzejkowe pozwalały nam zajrzeć w przyszłość. Wróżenie z wosku albo ustawianie butów decydowały o przyszłych związkach a dziewczęta traktowały takie przepowiednie bardzo poważnie. Dzisiaj te obrzędy traktowane są raczej z przymrużeniem oka, ale nadal są bardzo ważną tradycją w naszej kulturze. Głównie dzięki byciu pretekstem do spotkań w dobrym towarzystwie. 

W tradycjach andrzejkowych dużą wagę przykładano do znaczenia snów. Proroczy sen miało przynieść poszczenie przez cały dzień zakończone posiłkiem ze słonego śledzia przed spaniem. Pozwalało to młodym dziewczynom podczas snu ujrzeć swojego przyszłego męża. Inną z tradycji było ucinanie gałązki wiśni i wstawienie jej do wody. Zakwitnięcie gałązki w wigilię Bożego Narodzenia wróżyło pannie szybkie znalezienie swojego wybranka serca. Wszyscy jednak najlepiej kojarzą tradycje andrzejkowe z laniem wosku. Lata temu w tym celu używano ołowiu lub cyny – najlepiej jeśli pochodziły z witraży kościelnych lub ram okiennych. Były one symbolem nierozerwalnego związku. Przelanie ich przez otwór klucza oznaczało otwarcie bramy czasu. Kształty rozlane na wodzie miały też swoje znaczenia. Kot ostrzegał przed podejmowaniem nagłych i pochopnych decyzji, anioł oznaczał opiekę a kiedy pojawił się kształt chmury, sugerowało to że trzeba się otworzyć na nowe doświadczenia.

Dzisiaj nie musimy ograniczać się do przeżywania tej tradycji w domowym zaciszu. Wspólna zabawa dla pracowników Twojej firmy jest doskonałą okazją do zbudowania dobrych relacji. Możliwości jest cały worek: od postawienia na tradycyjną andrzejkową noc pełną wróżb i magii po nowoczesną imprezę z DJ'em, konkursami tematycznymi i zabawami. Club Garage oferuje dla Twojej firmy w tym zakresie profesjonalną obsługę, stoły bilardowe, tory bowlingowe, darty i bogatą ofertę barową dopasowaną do Twoich potrzeb.

 

W noc Andrzejkową zapewniamy również dodatkową atrakcję pod postacią wróżki która wprowadzi klimat magii i tajemnicy prezentując wróżby i tradycje tak dobrze znane naszym przodkom :)

 

Andrzejki w Katowicach

© 2018 Club Garage. Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt i wykonanie strony Hasztag. Marketing EM

Regulamin Klubu Garage

Search