Jak podkręcać kręgle?

Początkujący gracze przez swoje małe doświadczenie mają nieduży wpływ na łuk jaki wykonuje kula podczas rzutu. Jej droga zdeterminowna jest siłą i kierunkiem zamachu wykonanym przez gracza,  a także rotacją własną kuli. Jeżeli gracz jest praworęczny to podkręci kulę od prawej do lewej - dzięki temu stożek kręgli zostanie zaatakowany z boku. 

Jak podkręcić kulę?

 Dla osoby początkującej najważniejsza będzie odpowiednia pozycja i dobrze skoordynowane ruchy przy zamachu i rzucie.

Jeżeli chcesz podkręcić tor ruchu kuli, Twój kucik powinien jako pierwszy wysunąć się z otworu. To ważne ponieważ kierunek rotacji kuli zależy od miejsca,  w którym kciuk stykał się z powierzchnią kuli podczas rzutu. Dlatego warto dobrze dobrać otwory do rozmiarów dłoni, tak, by palce podczas rzutu wysunęły się swobodnie.

Jeżeli chcesz nadać kuli rotację boczną i jesteś osobą praworęczną to trzymaj kciuk „na godzinie" 10 lub 11, a jeśli jesteś leworęczną to na 2 lub 1. Jeżeli kciuk położysz na 12 to kula poleci prosto. 

Pamiętaj, aby podczas wypuszczenia kuli nadgarstek był usztywniony, aby dał się wyczuć nacisk na  dłoń. Ważne jest, by nauczyć się umiejętności podkręcania poprawnie - rzucaj kulą tak, by w pełni panować nad jej kierunkiem ruchu. 

Teraz tylko wpadajcie wypróbować Wasze umiejętności w naszej kręgielni w Katowicach! :)

 

katowice gdze na kręgle

© 2018 Club Garage. Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt i wykonanie strony Hasztag. Marketing EM

Regulamin Klubu Garage

Search