Kręgle i bowling w Katowicach

Kręgle, czy też Bowling to doskonały pomysł na aktywne spędzenie wolnego czasu w Katowicach.

Znane już w starożytności do dzisiaj są jednym z najczęściej wybieranych aktywności w gronie rodzinnym lub przyjaciół.

imprezy FIRMOWE KatowiceDo kręgielni w Katowicach przychodzą osoby w różnym przedziale wiekowym – od dzieci w wieku przedszkolnym, aż do seniorów. W bowling i kręgle można grać zarówno indywidualnie, jak i grupowo. W turniejach bowlingowych obie te formy współzawodnictwa są dopuszczalne.

Bowling - zasady gry

Zasady gry są bardzo proste. Za pomocą kuli trzeba strącić wszystkie kręgle ustawionych od gracza w odpowiedniej odległości i ułożonych w trójkąt. Gra dzieli się na dziesięć rund, które składają się z 2 rzutów. Zbicie każdego kręgla = 1 punkt, za zbicie wszystkich w jednej kolejce gracz otrzymuje punkty dodatkowe. Miłośnicy gry w kręgle i bowlingu często używają profesjonalnego słownictwa związanego z grą: „stike” oznacza strącenie wszystkich kręgli w jednym rzucie, „spare” to zbicie wszystkich kul w dwóch rzutach, czyli jednej kolejce, „miss” to brak zbić, a „open frame” oznacza, że gracz zdobywa tyle punktów, ile zbił kręgli.
Faul uznawany jest wtedy, kiedy gracz przekroczy linię wyrzutu. Wtedy – nie zależnie czy kule zostały zbite - nie uzyskuje się żadnych punktów.

Jak chwycić kulę od kręgli?

Podczas pracy w kręgielni zauważyliśmy, jak wiele osób popełnia błędy w chwycie kuli, wkładając w otwory kciuk, palec wskazujący i środkowy. Ten chwyt sprawia, że podczas wymachu przekręca nam się dłoń i nie jesteśmy w stanie wykonać precyzyjnego rzutu. Prawidłowy chwyt kuli, czyli kciuk, palec środkowy i palec serdeczny w otworach, sprawi, że będziemy mogli kulę umieścić na środku dłoni i wykonać celny rzut. Ze względu na jej dość sporą wagę, dobór oraz odpowiedni chwyt jest niezwykle ważny. Kule posiadają swoje numeracje – 6-8 to dziecięce, 9-11 to damskie, a 12-16 to męskie.

Obuwie do gry w kręgle


Tor w kręgielni ma długość 18 metrów i szerokość 1 metra. Wykonany jest ze specjalnego syntetycznego materiału. Dlatego też do gry w kręgle i bowling potrzebne jest odpowiednie obuwie. Skórzana podeszwa sprawia, że kolano nie jest nadmiernie obciążone. Podeszwy pozwalają na odpowiednie wykonanie ślizgu (slide) przed wykonaniem rzutu. 

W trosce o naszych graczy wszystkie buty odpowiednio dezynfekujemy.

Amatorów jak i profesjonalistów, zachęcamy do zorganizowania turniejów bowlingowych i sprawdzenia swoich umiejętności. Istnieje możliwość zatrudnienia osoby prowadzącej turniej bowlingowy, dzięki której poczujecie prawdziwego ducha rywalizacji i emocje sięgną zenitu!
Kręgle to także fantastyczny pomysł na urodziny dla dzieci i dla dorosłych. Aż 8 torów gwarantuje świetną zabawę w licznym gronie znajomych. 
Jeżeli chcesz przyjemnie zaskoczyć swoich kontrahentów lub pracowników, zadzwoń do nas i zarezerwuj kręgielnię na imprezy firmowe lub spotkania biznesowe dla Twojej firmy.

Doskonała jakość i szeroka oferta naszej kręgielni i bowlingu zapewniają komfort graczom. Profesjonalny sprzęt i towarzysząca muzyka to gwarancja niepowtarzalnej atmosfery i dobrej zabawy.

 

Search