Wigilia firmowa - jak zorganizować?

Okres wigilii firmowych zbliża się coraz bardziej. Zastanawiasz się, gdzie zorganizować swoją - w biurze, w restauracji lub klubie? 

Spotkanie świąteczne w tradycyjnym stylu, a może w coś bardziej nowoczesnego? Przedstawiamy Wam pomysły na spędzenie ciekawej i niezapomnianej imprezy firmowej oraz kilka wskazówek, jak sprawić, by przygotowania szły po naszej myśli.

Firmowe spotkanie wigilijne organizujemy z myślą o pracownikach, dlatego warto zadbać o to, aby podczas kolacji czuli się dobrze - zorganizuj odpowiednio zastawiony stół, spraw by atrakcje były dobrze dobrane do towarzystwa, zapytaj też czy pragną zintegorwać sie tylko pomiędzy sobą czy zechcieliby wziąć z sobą swoich parnterów? Wigilia firmowa to zarówno dobry sposób na zrelaksowanie się, a także niesamowita okazja do zbudowania relacji pomiędzy osobami zatrudnionymi w firmie. 

Świąteczne spotkanie jest niczym impreza integracyjna - powinna być tylko dla chętnych, aby nie była przykrym obowiązkiem!

 

Wigilia firmowa - kiedy i gdzie? 

Jeśli planujesz organizację spotkania firmowego w biurze, to właściwie nie dotyczy Cię zarówno wcześniejsza rezerwacja sali. Pamiętaj tylko o okresie urlopowym swoich pracowników!

Jeżeli jednak myślisz o wigilii firmowej w lokalu koniecznie wcześniej zarezerwuj salę! Najbardziej oblegane terminy to dni od 5 do 18 grudnia.

Kiedy zarezerwować lokal na wigilię firmową?

Października i listopad to okres, w którym rozpoczynają się telefony z rezerwacjami. Jeżeli pragniesz dodatkowych atrakcji na swojej wigilii, jak kręgle i bilard, szczególnie pomyśl o wcześniejszej rezerwcji. Najbardziej popularnym rozwiązaniem jest wigilia biurowo-klubowa - oficjalna wigilia zaczyna się jeszcze w biurze, a na część nieoficjalną przenosi się do klubu nocnego. Na szczęście przy organizacji wigilii firmowej w Clubie Garage nie musicie zmieniać lokalu ponieważ i część restauracyjna i klubowa jest w jednym miejscu!

Wigilia firmowa - zaproszenia

Pamiętaj, że firmowe spotkanie świąteczne może być zorganizowane zarówno tylko dla pracowników, ale także i dla rodzin i osób towarzyszących. 

Jeżeli konwencja wigili firmowej opiera się tylko na zaproszeniu pracowników to wystarczy zaproszenie w formie mailowej, w którym podasz miejsce, termin i powiesz, jaki będzie charakter imprezy. Koniecznie w zaproszeniu umieść informacje czy wigilia firmowa uwzględnia obecność osoby towarzyszącej, jakie obowiązują stroje, oraz w jakich godzinach przewidziana jest impreza?

Zaproszenie wyślij jak najwczęsniej - min. 2-3 tygodnie przed planowanym terminem imprezy. Pamiętaj, że to gorący okres i każdy planuje go sobie szczegółowo. Na kilka dni przed wigilią, ale również dzień przed imprezą wyślij dodatkowo przypominającego maila.

 

Wigilia firmowa - w restauracji czy klubie? A może i w restauracji i klubie!

Club Garage oferuje wiele opcji wigili firmowej: 

  • Biesiada tradycyjna – to rozwiązanie szczególnie lubią firmy, w których pracownicy różnią się wiekiem i upodobaniami. W tym typie imprezy najważniejsze jest jedzenie, dlatego dobrze przygotowane menu wigilijne to podstawa. Na stole mogą znaleźć się zarówno dania tradycyjne, jak i te z nutką nowoczesności. Pamiętaj! Koniecznie sprawdź, kto z Twoich pracowników jest wegetarianem/weganinem lub ma alergie pokarmowe.
  • Impreza taneczna – u nas świetnie połączysz imprezę z biesiadą - jeżeli ktoś nie ma ochoty tańczyć, nie musi. Dodatkowo, jeżeli ktoś uwielbia gry to w tym czasie może oddać się kręglom lub bilardowi. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie!
  • Spotkanie wigilijne z dziećmi – jedną z form może być zaproszenie pracowników z rodzinami i dziećmi. W Clubie Garage również dajemy Wam taką opcję - znajdziesz u nas specjalne tory do gry w kręgle dla dzieci oraz specjalne menu przygotowane dla dzieci.
  • Wigilia tematyczna - zarówno organizowana u nas biesiada, zabawa w klubie czy też impreza familijna mogą mieć wcześniej ustalony motyw przewodni - przeczytajcie co można zorganizować na imprezie firmowej w Clubie Garage.

 

Prezenty dla pracowników

Zauważyliśmy, że większość firm idzie w konwencję wspólnej wymiany prezentowej - każdy z pracowników losuje komu podaruje prezent, kupuje i wręcza dany opominek podczas wigilii. Oczywiście wszystko to w określonym wcześniej budżecie - przeważnie to symboliczne kwoty w wysokości 20 lub 50 zł. 

Są również firmy, w których to pracodawca dba o prezenty - wtedy najczęściej podarowywane są:

  • karty prezentowe do określonych sklepów;
  • kosz pełen niespodzianek ze słodyczami i winem;
  • gadżety biznesowe – kalendarze, notatniki, eleganckie pióra.

Obserwując zeszłoroczne trendy prezentowe zauważyliśmy także, że wielu pracowników umawia się na składkę dla domów dziecka, schroniska dla zwierząt czy innej wybranej organizacji charytatywnej. Firmy angażują się także w świąteczne akcje, takie jak Szlachetna Paczka, podczas której pracownicy deklarują wsparcie materialne dla wybranej rodziny zrzucają się wspólnie na zakup określonych towarów albo dzielą się między sobą listą świątecznych zakupów dla danej rodziny.


W naszym klubie poza menu wigilijnym Państwa Goście będą mogli skorzystać z atrakcji, takich jak: kręgle, bilard, impreza z DJ, czy na zamówienia fotobudka z gadżetami świątecznymi! Zorganizuj z nami swoją firmową imprezę świąteczną!


Zapytania prosimy kierować do naszego managera ds. eventów pod nr tel. 502-483-920 lub mailowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

wigilia firmowa w Katowicach

© 2018 Club Garage. Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt i wykonanie strony Hasztag. Marketing EM

Regulamin Klubu Garage

Search